Denapder Hakkında

 
Değerli Meslektaşlarım,

 

Hepinizi yönetim kurulumuz adına saygıyla selamlıyorum. Denizli Aşçılar ve Pastacılar Derneği olarak Türkiye’nin en büyük aşçılık ve pastacılık sivil toplum üst kuruluşu olan Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’na (TAŞPAKON) bağlı Ege Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu’na üye bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Amacımız Denizli’de görev yapan meslektaşlarımızı bir çatı altına toplamak, sinerji oluşturmak ve ortak yapılacak çalışmalar ile sektöre ve camiamıza fayda sağlayacak işlere vesile olmaktır. Önceliğimiz Türk Mutfağı ve yöresel mutfaklarımızın savunulması ve farkındalığının arttırılması olmak üzere, bunun dışında eğitim, sosyal sorumluluk projeleri, yarışmalar, festivaller, mesleki dayanışma ve hayır işleri öncellikli hedeflerimiz arasındadır.

 

Bağlı olduğumuz Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’nun misyonu ışığında son zamanlarda aşçılık ve pastacılık camiasında tasnif etmediğimiz giyim kuşam şekillerine, ustalık vasfına sahip olmayıp kendini şef ilan ederek sanatımıza ve imajına zarar kişilere, bunları destekleyen kurum ve kuruluşlara karşı bir mücadele içindeyiz ve bu mücadeleyi büyük bir sabır ile sürdürmeye kararlıyız. Yine Taşpakon’un başlattığı “Ceketine Sahip Çık!” projesini destekliyoruz ve rızkımıza vesile olan sanatımıza sahip çıkmak için Taşpakon’a bağlı diğer il dernekleri ile iş birliği içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

 

Yenilikçi, atılımcı ama aynı zamanda gelenekçi bir düşünce yapısı ile Denizli Aşçılar ve Pastacılar Derneği yoluna emin adımlarla devam etmekte olup faydalı çalışmalar eşliğinde hizmette her zaman yerini alacaktır.

 

Tüm camiamıza tekrar hayırlara vesile olmasını diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Saygılarımla

 

Yönetim Kurulu Adına

 

Ertuğrul ÇAKIR

 

Denapder Yönetim Kurulu Başkanı